Agnieszka Wojnowska

awojnowska

Agnieszka Wojnowska – magister pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, terapeuta – pedagog, socjoterapeuta, animator zabaw dla dzieci, wychowawca

Zawód pedagog – to brzmi dumnie! Mam na imię Agnieszka – od zawsze uparcie dążyłam do realizacji obranych przez siebie celów, studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie były jednym z nich. Wiedziałam, że to początek fascynującej drogi – pracy z dziećmi i dla dzieci. Cztery lata doświadczeń jako wolontariusz, w ramach fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom, prowadzącej w Krakowie  Pogotowie Opiekuńcze oraz Dom Dziecka, uświadomiły mi, jak ważne jest wsparcie małego człowieka, tak by wykorzystał pełnię swoich możliwości. Stąd pomysł podjęcia rocznego kursów terapii pedagogicznej oraz socjoterapii, w Polskim Stowarzyszeniu Psychologów Praktyków. Systematycznie staram się rozwijać, poszukiwać i poznawać nowe formy pracy. Fascynują mnie możliwości ludzkiego mózgu, stąd od kilku lat inspirują mnie metody neuroedukacji, neurodydaktyki. W swojej pracy staram się realizować ich najważniejszą zasadę - „Tylko zainteresowany mózg skutecznie się uczy”. Właśnie kreatywność i entuzjazm to paliwo dla wykorzystania pełni potencjału mózgu.!

(12 głosów)