Agnieszka Wojnowska

Agnieszka Wojnowska – magister pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, terapeuta – pedagog, socjoterapeuta, animator zabaw dla dzieci, wychowawca

awojnowskaZawód pedagog – to brzmi dumnie! Mam na imię Agnieszka – od zawsze uparcie dążyłam do realizacji obranych przez siebie celów, wybierając studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wiedziałam, że to początek fascynującej drogi – pracy z dziećmi i dla dzieci. Cztery lata doświadczeń jako wolontariusz, w ramach fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom, prowadzącej w Krakowie  Pogotowie Opiekuńcze oraz Dom Dziecka, uświadomiły mi, jak ważne jest wsparcie małego człowieka, tak by wykorzystał pełnię swoich możliwości. Stąd pomysł podjęcia rocznego kursu terapii pedagogicznej w Polskim Stowarzyszeniu Psychologów Praktyków.Moje pierwsze doświadczenia pedagogiczne zdobywałam już podczas studiów  w Krakowskiem Klubie Małolatka „Skowronek” – miejscu spotkań dla dzieci i rodziców z kulturą oraz sztuką, a także jako wychowawca kolonii letnich, terapeuta dysleksji, dysgrafii i dysortografii – w jednej z tarnowskich szkół, czy jako streetworker. Od 3 lat pracuję w Tarnowie jako  wychowawca  w Bursie Międzyszkolnej.

Cieszą mnie sukcesy, z porażek wyciągam wnioski. Wciąż drzemie we mnie wielka chęć poznawania, nowych możliwości, w pracy pedagoga. Jestem nastawiona na kreatywne działanie, nieustannie poszukuję pomysłów czerpiąc inspiracje z pracy z dziećmi oraz korzystając z fachowej literatury. Doskonalę swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach m.in. „ Kurs wychowawcy kolonijnego”, „Kurs pomocy w nagłych przypadkach”, „Młodzież zahamowana, nieśmiała, lekowa”, „Trening technik pamięciowych” i inne. W pracy staram się dawać z siebie 100%. Myślę, że pojawienie się w Tarnowie TATE wprowadzi nową jakość edukacji oraz stanie się źródłem twórczych działań dzieci, młodzieży i dorosłych.

(9 głosów)