Wydrukuj tę stronę

O nas

tate logoNasza Misja

Jesteśmy pierwszym w Tarnowie prywatnym ośrodkiem promującym nowoczesne programy edukacyjne!

Idea stworzenia Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji – TATE, zrodziła się z pasji do nauczania poprzez twórcze zabawy. Pomysł wzrastał powoli i wynikał z chęci stworzenia miejsca, gdzie kreatywne spojrzenie na naukę przeplata się z ciepłą, przyjazną atmosferą i poczuciem bezpieczeństwa.
Zależy nam na tym, by nasi młodsi i starsi kursanci prócz rozwijania swoich zdolności i budowania wiary w siebie, rozwijali i umacniali umiejętności społeczne. Działamy w myśl zasady tolerancji, szacunku do siebie i drugiego człowieka.

Jesteśmy świadomi jak ważne jest wspomaganie procesów edukacyjnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Osiągnąć to można poprzez dbanie o rozwój intelektualny, emocjonalny oraz duchowy, w sposób naturalny, nieskrępowany i co najważniejsze twórczy.

Dla Kogo ?

W Akademii każda grupa realizuje niecodzienny program zajęć dla dzieci i młodzieży adekwatny do wieku. Kursy stworzone są tak, by rozwijać i wydobywać twórcze zdolności, tkwiące w każdym z młodszych, czy starszych kursantów.
Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy dzieci od 2 roku życia, młodzież szkolną, studentów, dorosłych i rodziców. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas coś ciekawego dla siebie.

Co nas wyróżnia?

Oferujemy zajęcia, których nie znajdziecie  nigdzie indziej! Bazując na bogatym doświadczeniu i nowatorskim spojrzeniu na edukację realizujemy autorskie programy edukacyjne, które wszechstronnie rozwijają i stymulują rozwój Państwa dzieci. Tworzymy Zespół specjalistów i pasjonatów.

W TATE uczymy poprzez zabawę i eksperymentowanie. Celem nadrzędnym jest rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia, działania indywidualnego i współpracy w grupie, za pomocą nauczania polisensorycznego.

Grupy

Dbając o najwyższą jakość, komfort i bezpieczeństwo pracy zajęcia odbywają się w małych (do 10 osób) grupach. Zależy nam na tym, aby każdy kursant czuł, iż jest wyjątkowy, by jego osiągnięcia były dostrzegane i doceniane. Kursy każdej grupy edukacyjnej odbywają się raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Kursy trwają 2 semestry.

Metody

W Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji szczególną uwagę kładziemy na twórczą aktywność dzieci i młodzieży. Nie zapominamy również o osobach dorosłych. W każdej grupie wiekowej prowadzone są zajęcia na bazie autorskich programów edukacyjnych.

Prócz rozwoju umiejętności poznawczych, twórczego i logicznego myślenia kładziemy duży nacisk na harmonijny rozwój emocjonalny dzieci. Zależy nam na rozwijaniu umiejętności społecznych, umiejętności pracy w grupie jak i samodzielności w działaniu.

Na zajęciach unikamy działań nastawionych na rywalizację. Uczymy szacunku do drugiego człowieka, jego indywidualizmu i niepowtarzalności. Staramy się nie wartościować poprzez określenia lepszy – gorszy. Przecież każdy z nas jest inny.
Podczas zajęć stosujemy metody pracy największych polskich i światowych pedagogów, psychologów, terapeutów i specjalistów. Bazujemy na swoim doświadczeniu i przygotowaniu z zakresu:

• Metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne i Rudolfa Labana
• Kinezjologii edukacyjna Paula Denisona – elementy
• Metody dobrego startu prof. Marty Bogdanowicz
• Technik pamięciowych i elementów szybkiego czytania wg. Tonego Buzana
• Technik kreatywnego notowania (mind mapping) wg. Tonego Buzana
• Nauki czytania z wykorzystaniem metody globalnej wg. Glenna Domana, elementów metody dr. Ireny Majchrzak,    Barbary Zakrzewskiej, metody symultaniczno–sekwencyjnej prof. Jagody Cieszyńskiej

• Technik twórczego myślenia i treningu myślenia logicznego
• Metod treningu interpersonalnego
• Eko – edukacji, edukacji przyrodniczej oraz prozdrowotnej
• Edukacji społecznej, etyki i zasad savoir-vivre’u dla dzieci

Dbamy o najwyższą jakość zajęć stosując ciekawe, świetnej jakości materiały dydaktyczne i zaplecze multimedialne. Tworzymy przyjazną i ciepłą atmosferę, aby każde dziecko i dorosły czuł się u nas komfortowo.

Zapraszamy Zespół TATE

Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi i sugestie.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)