Top

TERAPIA PEDAGOGICZNA – DLA DZIECI Z TRUDNOŚCIAMI W NAUCE

 

Czas trwania: 50 – 60 minutaa3-300x199
Termin: do indywidualnego ustalenia między terapeutą a Rodzicami.

Zapisy: telefonicznie: 794 114 583 lub e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji prowadzimy zajęcia terapeutyczne dla dzieci z ryzyka dysleksji, dysgrafii, dysortografii, z trudnościami w nauce czytania i pisania. Zajęcia prowadzimy na bazie indywidualnych programów terapeutycznych.

Program  terapeutyczny tworzymy odrębnie, dla każdego

dziecka, które ma inne potrzeby w danej sferze poznawczej. W pracy bazujemy na metodologii polskich i zagranicznych terapeutów oraz na własnym, bogatym doświadczeniu.

Zajęcia terapeutyczne kierujemy do:
• przedszkolaków z ryzyka dysleksji ( problemy z ćwiczeniami grafomotorycznymi, niechęć do rysowania, kolorowania, mała koncentracja itd.)
• przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z obniżonym poziomem graficznym pisma
• dzieci w wieku szkolnym z problemami czytania i pisania
• dzieci szkół podstawowych mających problemy z ortografią,
• dzieci przejawiających trudności w nauce.

Ponadto oferujemy indywidualne zajęcia:
• z zakresu koncentracji,  technik pamięciowych, kreatywnych notatek (map myśli), twórczych technik uczenia się i technik relaksacji.

Pamiętajmy, iż wczesna pomoc poprzez systematyczne ćwiczenia może spowodować, że dziecko z ryzyka dysleksji nie stanie się uczniem dyslektycznym lub jego trudności w istotny sposób się zmniejszą.

Zajęcia będą odbywały się w przytulnej sali, w miłej atmosferze, z nowoczesnymi materiałami dydaktycznymi, które zdecydowanie zachęcą dziecko do ćwiczeń przez zabawę.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację i uzgodnienie dogodnego terminu.

Oceń ten artykuł
(13 głosów)