Top

POSZUKIWACZE SKARBÓW i PODRÓŻE Z SYRIUSZEM

PoszukiwaczePOSZUKIWACZE SKARBÓW 

Wiek: > 4-5 lat

Czas trwania: 90 minut (1 raz w tyg.)
Termin:

 

PODRÓŻE Z SYRIUSZEM - KONTYNUACJA PS 

Wiek: 5-6 lat 

Czas trwania: 90 minut (1 raz w tyg.)
Termin

Zapisy: telefonicznie: 794 114 583 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powyższe kursy przygotowują dzieci do lepszego startu w przyszłej edukacji szkolnej. Poprzez twórczą formę spotkań rozwijamy wszystkie umiejętności poznawcze: pamięć, myślenie, koncentrację, percepcję wzrokową i słuchową, czy zdolności grafomotoryczne!

Skutecznie uczymy się czytania przez zabawę. 

Podczas kursów dzieci odkryją w sobie pasję czytania poprzez zabawę. Program oparty jest na fabule podróży dookoła świata. Na niezwykłą wyprawę dzieci wyruszą z Tarnowa i na każdych zajęciach będą uczyć się w innym zakątku naszego globu.

Rozwiązując zadania i napotkane trudności „mali podróżnicy” rozwijają zdolności logicznego oraz kreatywnego myśleniaPodróżnicy uczą się działania w grupie, kształtując tym samym niezwykle ważne umiejętności społeczne. Dodatkowo dzieci poznają nowe kręgi kulturowe i zwyczaje, ucząc się przez to tolerancji i szacunku do innych.

W trakcie zajęć będziemy poszukiwać ukrytych skarbów, poznamy zwyczaje panujące w różnych zakątkach świata, dowiemy się m.in. gdzie możemy spotkać wulkany i dlaczego wybuchają. Sami skonstruujemy domowy wulkan oraz będziemy świadkami niezwykłych eksperymentów. Będziemy latać balonem, pływać indiańską pirogą, wzbijemy się wysoko w powietrze, by zobaczyć Wielki Mur Chiński. Podczas podróży będziemy rozwiązywać zagadki, mierzyć się z zadaniami dla prawdziwych śmiałków, czy pokonywać labirynty, by w końcu dotrzeć do upragnionego skarbu.

Każde dziecko rozpoczynające kurs otrzyma teczkę podróżnika (z logiem Akademii i nazwą kursu), przydatną  do zbierania specjalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych na każde zajęcia.

Uczymy przez doświadczenie, dlatego w trakcie zajęć korzystamy z ciekawych materiałów dydaktycznych, instrumentów, map, globusa oraz bogatego zaplecza dydaktycznego, które niezwykle uatrakcyjnią  i podniosą jakość oferowanych zajęć. Na każdych zajęciach wykonujemy fantastyczne doświadczenia i eksperymanty!

W cenie kursu : 30 spotkań, dodatkowo 2 spotkania okolicznościowe.

Zapisy: Przed zapisaniem dziecka na kurs zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia pokazowe!

Oceń ten artykuł
(33 głosów)